Na pozici výkonného ředitele ČAFF končí Martin Mátl, nový ředitel bude vybrán do konce roku

Vedení České asociace farmaceutických firem (ČAFF) se dohodlo s jejím dosavadním výkonným ředitelem Martinem Mátlem na ukončení jeho působení ve vedení asociace ke konci letošního roku. Martin Mátl, který byl v čele asociace od roku 2015, byl v pořadí třetím výkonným ředitelem v historii ČAFF. Ta se za dobu 20 let rozrostla v jednu z nejvýznamnějších průmyslových asociací, sdružujících bezmála dvě desítky farmaceutických firem, které na český trh dodávají téměř každý druhý lék.

„Martin Mátl přinesl do vedení naší asociace vysokou profesionalitu a odbornost. Za dobu jeho působení se naše asociace stala respektovaným hráčem v celém systému veřejného zdravotnictví, které dnes, více než kdy jindy, potřebuje vytvářet strategická partnerství napříč celým farmaceutickým průmyslem. Věříme, že změnou na pozici výkonného ředitele tuto nezastupitelnou roli naší asociace zachováme. Vážíme si práce, kterou Martin pro asociaci za posledních pět let odvedl a doufáme, že v pravý čas oznámíme jeho nástupce,” uvedl Juan Carlos Conde, předseda představenstva ČAFF a generální ředitel Teva Pharmaceuticals. „Osobně bych chtěl Martinu Mátlovi popřát mnoho úspěchů ve všech jeho budoucích krocích,“ dodal Juan Carlos Conde.

Martin Mátl setrvá ve funkci výkonného ředitele ČAFF do 31. prosince 2020. Ve funkci bude nahrazen novým ředitelem, který vzejde z otevřeného výběrového řízení. „Jsem rád, že za poslední roky došlo k rozvoji generického průmyslu v ČR. Věřím, že asociace bude i nadále cenným partnerem pro státní instituce a význam generik a biosimilars bude v celé Evropě bezpochyby i nadále růst,“ řekl Martin Mátl.

Mátl byl třetím výkonným ředitelem ve dvacetileté historii ČAFF, která sdružuje výrobce a dodavatele generických léčiv a biosimilars.

Členské firmy ČAFF:

Kontakt:

Markéta Hellingerová    

FleishmanHillard
Tel.: +420 731 122 574
E-mail: hellingerova@fleishman.com