Představenstvo ČAFF beze změny

27. 1. 2020 Zdravotnictví Medicína

(red)

Členská schůze České asociace farmaceutických firem (ČAFF), která se konala v polovině prosince loňského roku, potvrdila personální obsazení představenstva a schválila priority asociace na rok 2020. ČAFF sdružuje 20 farmaceutických společností, které v České republice zaměstnávají více než 4 000 lidí a každoročně dodají na trh v průměru 119 milionů lékových balení. „V roce 2020 se budeme věnovat otázkám spojeným s udržitelností a předvídatelností farmaceutického trhu a dostupností léčivých přípravků pro pacienty. Aktuálně často diskutované výpadky léčiv jsou projevem problému s udržitelností trhu jak na národní, tak na globální úrovni. Naším cílem bude přispět k pojmenování skutečných příčin nedostatku některých léků a pomoci předcházet dopadům výpadků léčiv na pacienty,“ říká Martin Mátl, výkonný ředitel ČAFF.
Juan Carlos Conde, který byl opětovně zvolený předsedou představenstva ČAFF na dvouleté období 2019?2021, říká: „Společnosti sdružené v asociaci přinášejí českému zdravotnictví kvalitní, bezpečné a nákladově efektivní léčiva, díky nimž je možné léčit výrazně širší okruh pacientů. České zdravotnictví dokáže tento přínos využít, přesto jsme ale přesvědčeni, že potenciál generik a biosimilars zpřístupnit léčbu pacientům je ještě větší. Naší ambicí je přesvědčit autority, že cesta neustálého tlaku na snižování ceny není jediná, a že je dobré hledat způsoby, jak generika a biosimilars více využívat.“

Představenstvo ČAFF: Předseda představenstva: Juan Carlos Conde (Teva Pharmaceuticals) Místopředsedkyně: Soňa Porubská (Zentiva)

Členové: Martin Bolcek (Gedeon Richter) Milan Černek (Mylan Pharmaceuticals) Jan Gala (Krka ČR) Jiří Hanzlík (Sandoz) Jiří Havránek (Glenmark Pharmaceuticals) Vojtěch Mészáros (Egis) Tomáš Mihál (Stada Pharma).

Lucie Fričová