Polpharma a Xantis novými členy České asociace farmaceutických firem

Praha – 18. června 2018

V červnu 2018 se novými přidruženými členskými společnostmi České asociace farmaceutických firem (ČAFF) staly Polpharma a Xantis. K principům asociace se tak hlásí již 23 společností, které vyrábí, distribuují a zpřístupňují kvalitní léčbu pacientům v ČR. ČAFF sdružuje 23 farmaceutických společností, které v ČR zaměstnávají více než 4 400 lidí a každoročně dodají na trh v průměru 119 miliónů lékových balení. Každý druhý lék, který denně pomáhá pacientům v ČR, dodávají firmy sdružené v ČAFF.

Společnost Polpharma je největší polský výrobce léčiv a účinných farmaceutických látek. Byla založena v roce 1935 a v roce 2000 byla privatizovaná za účasti výhradně polského kapitálu, což zahájilo její dynamický rozvoj. Společnost dnes působí na trzích střední a východní Evropy, na Kavkazu  a ve Střední Asii. Portfolio skupiny Polpharma zahrnuje asi 600 výrobků se specializací na přípravky používané v kardiologii, gastroenterologii a neurologii. Významnou části portfolia jsou volně prodejné léky (OTC). Polpharma v současnosti vstupuje i do oblasti biosimilars, a to jak prostřednictvím partnerství, tak i zřízením výzkumu a vývoje a výrobních zařízení pro své vlastní biologické léky.

„Záleží nám na kultivaci prostředí, ve kterém se jako společnost pohybujeme. Naše široké portfolio je zárukou lepší dostupnosti léků pro pacienty,“ říká Ingrid Šmerdová, ředitelka Polpharmy pro ČR a SR.

Druhou společností vstupující do Asociace je Xantis Pharma. Portfolio léčivých přípravků na předpis zahrnuje širokou škálu účinných látek určených k léčbě v oblastech bolesti, kardiologie, urologie a dalších. Základem portfolia společnosti Xantis Pharma je osvědčená řada volně prodejných nosních přípravků „Sanorin“. Společnost Xantis Pharma chystá v nejbližší době také uvést pro pacienty v České republice moderní pooperační léčbu bolesti.

Vnímám roli asociace jako nezastupitelnou a nenahraditelnou ve vztahu ke státní správě a dalším partnerům v oboru. Etická kultivace prostředí a jeho dlouhodobá udržitelnost tvoří také významnou část aktivit asociace, ke kterým se jako členská společnost připojujeme,“ říká Jiří Havránek, ředitel Xantis Pharmy pro ČR a SR.

 

Pro více informací kontaktujte:

Andrea Ringelhánová

PR manažer

andrea.ringelhanova@caff.eu

tel. 734 147 620

Lucie Fričová