Česká asociace farmaceutických firem má nové představenstvo

Praha 14. prosinec 2017 – Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) na svém pravidelném prosincovém setkání členských společností zvolila představenstvo asociace pro volební období prosinec 2017 až prosinec 2019. Místo předsedy představenstva obhájil Michal Krejsta, ředitel společnosti Omega Pharma ČR a SR a místopředsedou i nadále zůstává Juan Carlos Conde, ředitel Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o..

„Úkolem představenstva je pokračovat v nastavených prioritách asociace, která z pozice transparentního a odpovědného partnera jednoznačně směřuje ke kultivaci prostředí, a zároveň zpřístupňuje vyšší využití potenciálu generických a biosimilárních léků pro české pacienty a zdravotnictví jako takové,“ říká Michal Krejsta, ředitel společnosti Omega Pharma ČR a SR.

„Současně je naším cílem vytvoření takového prostředí, které nebude založené pouze na neustálém snižování cen, ale naopak umožní udržitelný rozvoj farmaceutického trhu. Mezi další důležité cíle naší asociace patří úspěšné dokončení realizace protipadělkové legislativy Evropské unie“, říká Martin Mátl, výkonný ředitel ČAFF.

Představenstvo ČAFF pro období prosinec 2017 – prosinec 2019:

• Předseda představenstva: Michal Krejsta (Omega Pharma a.s.)
• Místopředseda: Juan Carlos Conde (Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.)
• Členové: Miloslav Dvořák (Adamed Czech Republic s.r.o.)
Eduard Hájek (Angelini Pharma Česká republika s.r.o.)
Jiří Hanzlík (Sandoz s.r.o.)
Renata Horká (Stada)
Vojtěch Mészáros (Egis Praha spol. s.r.o.)
Soňa Porubská (Zentiva)
Daniel Furrer (Mylan Pharmaceuticals s.r.o.).

Každý druhý lék, který denně pomáhá pacientům v České republice, dodávají firmy sdružené v České asociaci farmaceutických firem (ČAFF). Asociace sdružuje 21 hlavních výrobců generických a biosimilárních léků, kteří v ČR zaměstnávají více než 4 400 lidí a každoročně dodají na trh v průměru 119 miliónů lékových balení. Všechny členské firmy a jejich zaměstnanci se ve své práci řídí Etickým kodexem ČAFF, který je v mnoha ohledech přísnější než příslušná legislativa. Hlavním cílem ČAFF je zajišťovat maximální dostupnost léků pro pacienty v ČR a udržitelnost zdravotního systému.

Pro více informací kontaktujte:
Andrea Ringelhánová
PR manažer
andrea.ringelhanova@caff.eu
tel. 734 147 620

Lucie Fričová