Tiskové zprávy

Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) na svém pravidelném prosincovém setkání členských společností zvolila představenstvo asociace pro volební období prosinec 2017 až prosinec 2019. Místo předsedy představenstva obhájil Michal Krejsta, ředitel společnosti Omega Pharma ČR a SR a místopředsedou i nadále zůstává Juan Carlos Conde, ředitel Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.

Více

Čeští studenti užívají léky s mírou. Nedávají si však pozor na jejich kombinaci s alkoholem. Průzkum užívání analgetik
a psychofarmak mezi mladými lidmi, který pro Českou asociaci farmaceutických firem (ČAFF) připravila společnost STEM/MARK, dokazuje, že více než 20 % studentů používá léky na bolest i na léčbu kocoviny.

 

Více

V roce 2017 vstoupí na trh v ČR nové léky pro onkologickou a hematonkologickou léčbu – biosimilární rituximab, trastuzumab a pegfilgrastim. Tyto léky mohou snížit finanční náročnost léčebné terapie až o stovky miliónů ročně

Více

Crohnova choroba a ulcerózní kolitida patří mezi tzv. idiopatické střevní záněty. Mezi symptomy těchto onemocnění patří velké bolesti břicha a časté průjmy. Současná medicína bohužel stále nezná příčiny, které nemoci způsobují. 

Více

Senátoři dnes rozhodli o vrácení novely zákona o léčivech zpět do Poslanecké sněmovny. Hlavním důvodem je problematický pozměňovací návrh poslance Běhounka. Na poslední chvíli načtená úprava podporuje reexport a může výrazně zvýšit riziko nedostatku léků.

Více

Poslaneckou sněmovnu čeká 9. listopadu závěrečné projednávání novely zákona o léčivech. Cílem novely má být omezení reexportu. Na poslední chvíli však poslanci předložili pozměňovací návrhy, které jejich dostupnost paradoxně ohrožují a zásadně zvyšují riziko jejich paralelního vývozu z ČR.

Více

Výbor pro zdravotnictví PS PČR bude již tuto středu projednávat novelu zákona o léčivech. Cílem reformy má být omezení reexportu a zajištění léků pro české pacienty. Na poslední chvíli však byly předloženy pozměňovací návrhy, které jejich dostupnost přímo ohrožují. 

Více

Nové účinné látky nejsou jedinou cestou inovace. Výrobci tzv. léků s přidanou hodnotou vymýšlí nové způsoby užití stávajících molekul. Výsledkem je dosažitelná a především účinná alternativa.

Více

Podle oficiálních odhadů bude v roce 2050 v Evropě žít 191 milionů lidí starších 65 let. Zvýšený výskyt chronických onemocnění a s tím spojená delší doba léčby razantně zvýší nároky na lékařskou péči.

Více

Cestu do Chorvatska plánuje každoročně kolem šesti set tisíc Čechů a i letošní rok ji někteří z nich bohužel stráví s drobnými či závažnějšími zdravotními problémy. Pokud se lidé při cestování řídí jednoduchými pravidly, svá zdravotní rizika však výrazně eliminují.

Více

Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) bylo od ledna do května 2016 nahlášeno přes tři sta chybějících léků. Jedna čtvrtina z nich přitom nemá buď žádnou, nebo právě jednu alternativu. Podle České asociace farmaceutických firem (ČAFF) je možným řešením podpora větší nabídky levných generických léků.

Více

Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) od května 2016 spolupracuje v oblasti public relations s mezinárodní komunikační agenturou FleishmanHillard. Ta pro ni bude zajišťovat jak podporu v nastavené komunikační strategii, tak i další rozvoj vztahů s médii.

Více
České lékárny v posledních týdnech zaznamenávají výpadky léků. Jako hlavní příčina se uvádí především jejich reexport, tedy přeprodej léků určených pro český trh do zahraničí, kde se léky prodávají podstatně dráž.
Více

Nejmodernějším způsobem boje proti některým vážným nemocem je biologická léčba. Kvůli vysokým nákladům je však pro část pacientů nedostupná. Rozšířit ji pomáhají stejně kvalitní, účinné a bezpečné alternativy – takzvané biosimilars.

Více