Aktuality

Na první pohled vypadají jako neškodné originály: zdobí je dokonce vyražený znak světové farmaceutické firmy. Místo účinné látky ale obsahují olovo, arzen či nemrznoucí směs do ostřikovačů – to jsou některé léky z internetu.

 
Více

V pátek 8. září 2017 proběhne v Madridu ESMO symposium 2017 na téma biosimilars pro onkology: co potřebujete vědět. Cílem symposia je poskytnout onkologům příležitost seznámit se s biosimilárními možnostmi léčby, které mají potenciál zvýšit přístupnost pacientům, a které hrají klíčovou úlohu pro udržitelnost systému zdravotní péče.

Více

Na Facebooku platí stejná pravidla jako všude jinde, vysvětluje prodejcům léčivých přípravků Státní ústav pro kontrolu léčiv. V posledních letech se jeho úředníci při kontrolách reklamy na léky zaměřili na internet.

 

Více

Evropská komise schválila další biosimilar adalimumabu (Imraldi, Samsung Bioepis) v EU (referenční přípravek Humira, AbbVie) pro léčbu revmatoidní artritidy, juvenilní idiopatické artritidy, axiální spondylartritidy, psoriatické artritidy, psoriázy, dětské psoriázy, hidradenitis suppurativa, Crohnovy choroby, pediatrické Crohnovy choroby, ulcerózní kolitidy a uveitidy.

Více

V týdnu od 14. 8. Státní ústav pro kontrolu léčiv rozjížděl nové rozhraní pro centrální úložiště receptů. Souběžně s ním nechal běžet také stávající rozhraní, kvůli připravenosti IT dodavatelů pro softwary lékařů. Od dnešního dne, tedy 22. 8. bylo staré rozhraní definitivně vypnuto a vše již „běží na novém“.

 

 

Více

Evropská asociace nemocničních lékárníků (EAHP) vydala stanovisko k důležitým otázkám, které se týkají biosimilárních léčiv, včetně úlohy nemocničních lékárníků, vzhledem k zavádění biosimilars ve zdravotnictví z hlediska výběru, zadávání veřejných zakázek, logistiky, informací, vzdělávání a shromažďování reálných zkušeností. 

Více

O vývoji a inovaci generických léků i o spolupráci s vysokými školami hovořil Ing. Pavel Šebek, CSc., ředitel vývoje Zentivy, pro časopis Zdravotnictví a medicína. 

Více

Vědci z Vývojového centra Zentivy v pražských Dolních Měcholupech vyvíjejí množství generických léků, které jsou stejně učinné jako jejich originální vzor, ale přesto se od nich částečně liší. 

Více

SÚKL spustil pro vývojáře pilotní provoz nového systému elektronického receptu. Na produkčním prostředí je možné ověřit funkci lékárenského i lékařského SW. Lékaři na produkčním prostředí nemohou předepisovat nové elektonické předpisy a lékárníci nemohou digitalizovat papírové předpisy.

Více

Státní ústav pro kontrolu léčiv za účelem zvýšení informovanosti veřejnosti ve věci budoucích změn úhrad léčivých přípravků zveřejňuje Informativní přehled změn úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely.

Více

Česká asociace farmaceutických firem si uvědomuje riziko nákupu padělaných léku a podílí se na vytvoření systému snižujícího rizika jejich výskytu. Internet však zůstává rizikovým prostředím, kde lze transakce hůře kontrolovat.

Více

Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) si zvolila nového předsedu představenstva. Tím je od minulého týdne PharmDr. Michal Krejsta, MBA. Jeho prioritami v čele asociace je úspěšné spuštění Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv

Více

Tématem letošního ročníku semináře Biosimilars, pořádaným Českou asociací farmaceutických firem (ČAFF) na konci února 2017, byla zaměnitelnost (switch) z originálních na biosimilární přípravky. 

Více

V současné době vzniká zkušební verze systému, který bude napojen na testovací prostředí, ve kterém budou provedeny funkční, integrační a bezpečnostní testy. Tato fáze bude ukončena během dubna. 

Více

V návaznosti na úspěšnou akci v roce 2016, kdy se slavilo 10. výročí příchodu prvních biosimilars do EU, organizuje Biosimilar Medicines Groupbude výroční konferenci s názvem Biosimilární léky: klíčový hráč udržitelnosti zdravotní péče, která se bude konat v Londýně ve dnech 23. a 24. března.

Více

Ve čtvrtek 23. 2. proběhl již třetí odborný seminář Biosimilars: budoucnost biologické léčby, který se bude konat v Kongresovém sále Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Hlavním tématem letošního setkání byla zaměnitelnost biosimilars a příchod nových biosimilars na český trh. 

Více

Potřebuje české zdravotnictví otevřená data? V Praze o tom 7. března promluví například Emma Doyle z britské National Health Service na 2. ročníku veletrhu Open Data Expo, jehož cílem je podpořit dialog mezi těmi, kteří publikují otevřená data, a těmi, kteří je využívají v praxi.

Více

Evropské sdružení zastupující výrobce léčivých přípravků, paralelních distributorů, velkoobchodníků s farmaceutickými výrobky a lékárníky oznámili řadu doporučení týkajících se poskytování informací, jež mají pomoci řešit nedostatek léků.

Více

Dnes se v prostorách klinického centra ISCARE pod záštitou České asociace farmaceutických firem (ČAFF) a České gastroenterologické společnost (ČGS) konala tisková konference na téma: Crohnova choroba a ulcerózní kolitidy.

Více

Výrobci léků čelí v posledních týdnech pomlouvačné kampani ze strany lékárníků, dle kterých výrobci spolu s distributory diskriminují vysokými cenami malé lékárny. Sdružení lékárníků používají na podporu svých tvrzení příběhy jednotlivých pacientů, kteří byli například nuceni si svůj lék vyzvednout v lékárně v sousedním městě. 

Více

Dovolujeme si Vás jménem České asociace farmaceutických firem (ČAFF) a České gastroenterologické společnosti (ČGS) pozvat na tiskovou konferenci s názvem "Crohnova choroba a dostupnost léčby v ČR", která se uskuteční v úterý 24. 1. 2017 od 9.00 hod. ve 14. patře Lighthouse office v Praze

Více

Dovolujeme si vás pozvat na již třetí odborný seminář Biosimilars: budoucnost biologické léčby, který se bude konat ve čtvrtek 23. 2. 2017 od 15:00 v Kongresovém sále Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Hlavním tématem letošního setkání je zaměnitelnost biosimilars. 

Více